Witam na mojej stronie.
Nazywam się Elżbieta Augustyniak. Z wykształcenia i z zawodu jestem dziennikarzem, natomiast z zamiłowania kynologiem.
Od roku 1987 należę do Związku Kynologicznego w Polsce, a od 2006 r jestem sędzią kynologicznym FCI, specjalność V Grupa - szpice i psy w typie pierwotnym - wszystkie rasy. Sędziuję w kraju i za granicą. Odpowiadam także za obsługę prasową wystaw psów rasowych w Warszawie. Znam dobrze język niemiecki i rosyjski.
Od roku 1990 jestem właścicielem i wystawcą szpiców małych i miniaturowych - championów, multichampionów, interchampionów - Zwycięzców Świata i Europy.

Od 1990 r współpracuję z Warszawskim Ośrodkiem TVP przy tworzeniu programów o zwierzętach.
Jestem autorką wielu publikacji propagujących wiedzę kynologiczną oraz współautorką książki PSY RASOWE wydanej przez ParmaPress.

Moim pierwszym rasowym psem był kupiony w 1986 r chart afgański - Kontrapunkt MILLENIUM. Wystawiany przeze mnie zdobył tytuły championa i zwycięzcy Polski oraz wnioski na międzynarodowego championa piękności.
W 1990 r dołączyła do niego sprowadzona ze znanej duńskiej hodowli szpiców miniaturowych-pomeranianów Soffie - suczka o imieniu MUMME (po domowemu Mimi). Ta piękna championka Polski o amerykańskim (hodowla TINIEST TOY) i duńsko-niemieckim (hodowla El'Chiquitin) pochodzeniu pokryta urodziwym angielskim pomeranianem Ch.Pl KHANOR THE BEES KNEES urodziła 3 dorodnych synów: Kontrapunkt VIS ATTRACTIVA, VIS MAIOR i VIS VITALIS. Wszyscy zdobyli tytuły championów Polski.

Kontrapunkt MILLENIUM
Kontrapunkt MILLENIUM
MUMME   happy family
MUMME
rodzina: ojciec, VIS ATTRACTIVA, VIS VITALIS, VIS MAIOR oraz matka
 
 
 

Copyright © 2010 Spitz Pomeranian by Gn4t